google890debed0804c991.html; ; 1qW89kl^fRq^(sNZgQ
 • Okna PCV


  Okna PVC są stosunkowo tanie, odporne na uszkodzenia i wyjątkowo łatwe w użytkowaniu. Ramy okien wykonane z PVC mają budowę komorową. Podzielenie ramy na komory puste w środku lub…

 • Wypełnienia drzwiowe

  Produkty made by RODENBERG to pierwszorzędna jakośc i twrałośc. Powody są różnorodne.

 • Okna dachowe

  Nowoczesne, inteligentne rozwiązana technicznie pozwalają na podniesienie komfortu mieszkania na poddaszu

 • Ogrody zimowe z PVC

  Ogrody zimowe, przeszklone werandy i oranżerie cieszą się coraz większa popularnością w Polsce.

Aktualności

Gdzie warto stosować rozwiązania z aluminium?

Aluminium to metal, którego wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest łatwy w obróbce i odpowiedni do zastosowań budowlanych.

Prawidłowa instalacja bramy garażowej

Każdy garaż, a przede wszystkim przechowywany w nim samochód, wymaga odpowiedniej bramy. Zadaniem bramy garażowej jest ochrona nie tylko przed  warunkami pogodowymi, ale też przed złodziejami, dlatego ważny jest wybór solidnych rozwiązań, gwarantujących bezpieczeństwo.

Ogrody zimowe, przeszklone werandy i oranżerie cieszą się coraz większa popularnością w Polsce.

W chłodne dni można posiedzieć wśród zieleni, a nawet wśród kwitnących roślin. Dodatkowo w domu jest cieplej, bowiem ogród zimowy to dodatkowa ściana izolująca. Do budowy ścian ogrodów zimowych stosuje się profile PVC. Najlepiej, by były to profile energooszczędne, np. z liniii Alphaline 90MD firmy VEKA, które zwiększą izolacyjność cieplną pomieszczenia. Natomiast dach powinien być zbudowany z kształtowników aluminiowych.

Ważnym elementem ogrodów zimowych są szyby. Polecamy szyby, które odbijają promienie słoneczne, nie dopuszczając do nadmiernego nagrzewania się pomieszczenia latem, a zimą chronią przed ucieczką ciepła. Dodatkowym ich atutem będzie dobra dźwiękochłonność. Ogrody zimowe na ogół tworzą zabudowę wielosegmentową, dlatego ważne, aby do ich budowy stosować systemy profili o dużej sztywności, kompletne we wzmocnienia statyczne i łączniki dylatacyjne.