google890debed0804c991.html; ; 1qW89kl^fRq^(sNZgQ
 • Okna PCV


  Okna PVC są stosunkowo tanie, odporne na uszkodzenia i wyjątkowo łatwe w użytkowaniu. Ramy okien wykonane z PVC mają budowę komorową. Podzielenie ramy na komory puste w środku lub…

 • Wypełnienia drzwiowe

  Produkty made by RODENBERG to pierwszorzędna jakośc i twrałośc. Powody są różnorodne.

 • Okna dachowe

  Nowoczesne, inteligentne rozwiązana technicznie pozwalają na podniesienie komfortu mieszkania na poddaszu

 • Ogrody zimowe z PVC

  Ogrody zimowe, przeszklone werandy i oranżerie cieszą się coraz większa popularnością w Polsce.

Aktualności

Gdzie warto stosować rozwiązania z aluminium?

Aluminium to metal, którego wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest łatwy w obróbce i odpowiedni do zastosowań budowlanych.

Prawidłowa instalacja bramy garażowej

Każdy garaż, a przede wszystkim przechowywany w nim samochód, wymaga odpowiedniej bramy. Zadaniem bramy garażowej jest ochrona nie tylko przed  warunkami pogodowymi, ale też przed złodziejami, dlatego ważny jest wybór solidnych rozwiązań, gwarantujących bezpieczeństwo.

Każdy garaż, a przede wszystkim przechowywany w nim samochód, wymaga odpowiedniej bramy. Zadaniem bramy garażowej jest ochrona nie tylko przed  warunkami pogodowymi, ale też przed złodziejami, dlatego ważny jest wybór solidnych rozwiązań, gwarantujących bezpieczeństwo.


Segmentowe bramy garażowe

brama garazowa wrocławObecnie za najlepsze pod względem funkcjonalności i stopnia gwarantowanej ochrony uważa się bramy segmentowe – przekonuje nasz rozmówca z firmy Siuba. Ponieważ podczas otwierania przesuwają się pionowo po szynach umieszczonych wewnątrz garażu, nie wymagają miejsca na podjeździe i mogą być montowane nawet do garaży wychodzących bezpośrednio na ulicę. Solidne materiały, z których tworzy się panele, zapewniają świetną izolację termiczną i pełną ochronę przeciwwłamaniową.
Montaż kątowników tymczasowych
Pierwszym zadaniem podczas instalacji bramy segmentowej, jest przymocowanie kątowników montażowych z prowadnicami do ścian otworu bramy. Bardzo ważne jest, by utworzona rama była ustawiona bardzo dokładnie i mocno unieruchomiona.
Montaż prowadnic poziomych
Następnie do kątowników montażowych należy przymocować prowadnice poziome, a następnie upewnić się co do ich prawidłowego rozstawienia i sprawdzić przekątne. Jeżeli wszystko jest w porządku, trwale montujemy prowadnice do sufitu lub ścian bocznych garażu.
Montaż wału napędowego
Czas na złożenie wału napędowego. W zależności od typu bramy, możemy spotkać się z jedną lub kilkoma sprężynami odciążającymi bramę. Dokładna instrukcja nakładania bębnów i sprężyn na wał dołączona jest zazwyczaj do bramy. Gotowy wał mocujemy na nadprożu do kątowników.
Montaż paneli bramy
Kolejnym krokiem jest mocowanie uchwytów na dolnym panelu bramy. Uchwyty montujemy od razu z linką i rolką z tuleją dystansową. Następnie instalujemy zawiasy boczne z rolką. Teraz możemy przystąpić do montażu pozostałych paneli.
Montaż mechanizmu podnoszącego bramę
Po zamontowaniu wszystkich paneli, przechodzimy do mocowania uchwytów górnych, pamiętając by rolka stykała się z dolną krawędzią prowadnicy – podkreśla ekspert z przedsiębiorstwa Siuba.
W kolejnym kroku nawijamy linki na bębny. Pamiętajmy, że w tym czasie wałek napędowy musi być zablokowany! Ważne jest także pozostawienie przynajmniej jednego pełnego zwoju linki na bębnie przy zamkniętym położeniu bramy. Po założeniu linek napinamy sprężyny.
Ostatnim etapem montażu bramy segmentowej jest założenie rygli lub zamków oraz rączki służącej unoszeniu bramy.
Prawidłowa instalacja bramy segmentowej wymaga bardzo dużej precyzji, dlatego decydując się na takie przedsięwzięcie, warto zwrócić się po pomoc fachowców.